Hossein

آرشیو خبرهای ورزشی (به جز فوتبال)

137 ارسال در این موضوع قرار دارد

عبور معروف و یارانش از روی بحران

در شرایطی که پیکان در ابتدای فصل نتوانسته عملکرد خوبی در لیگ والیبال داشته باشد و 3 بازی متوالی را با شکست پشت سر گذاشت، حالا روزهای خوب معروف و یارانش هم فرا رسیده است.

در روزهای بحرانی مسئولان تیم پیکان از پیمان اکبری که سابقه زیادی روی نیمکت خودروسازان دارد، حمایت کرد و حالا نتیجه این حمایت را هم گرفته است.

پیکانی ها که روز گذشته توانستند به راحتی و در 3 ست متوالی از سد سارویه ساری در جریان هفته هفتم عبور کنند، حالا به رده چهارم جدول رسیده اند.

سعید معروف در بازی دیروز هم عملکرد خوبی داشت و تیمش را به سوی پیروزی تشویق کرد. این چهارمین پیروزی متوالی پیکان بود که نوید روزهای بهتری را به این تیم و هوادارانش می دهد.

01254025.jpg

01254024.jpg

01254028.jpg

01254026.jpg

01254027.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

صعود اسکرا به رده دوم با درخشش عبادی‌پور

شب گذشته در هفته نهم سوپرلیگ والیبال لهستان تیم اسکرا بلچاتوف که میلاد عبادی پور را در اختیار دارد، به مصاف زاویرسی رفت. اسکرا که در هفته های اخیر توانسته به نتایج خوبی دست پیدا کند، در این مسابقه هم 3 بر صفر مقابل حریف خود به برتری رسید.

این نتیجه باعث شد تا عبادی پور و یارانش با 18 امتیاز از 8 بازی در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرند و پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشند.

جالب اینکه میلاد عبادی پور در بازی شب گذشته ستاره تیمش بود. این ملی پوش ایرانی توانست با کسب 16 امتیاز برای تیمش، امتیازآورترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

بر همین اساس بازیکن ایرانی اسکرای لهستان به عنوان بهترین بازیکن زمین جایزه ای را هم دریافت کرد.

لینک به ارسال

توضیحات مدیرعامل سایپا درباره قطع همکاری با ژیکوف

باشگاه سایپا برای اینکه در لیگ والیبال جزو مدعیان قرار بگیرد، امسال اقدام به جذب یک مربی بلغاری کرد. میروسلاو ژیکوف که با حضور چند بازیکن ملی پوش امیدوار بود بتواند نارنجی پوشان را در رده های بالایی جدول قرار دهد، بعد از ۴ باخت در ۷ هفته از سمت خود استعفا کرد. 

رضا درویش، مدیرعامل سایپا در این باره به "ورزش سه" گفت: ژیکوف با توجه به نتایجی که تیم به دست آورده بود، خودش خواست که قطع همکاری کند. او تماس گرفت و گفت که نتایجی که تصورش را کرده، به دست نیامده است و به همین خاطر استعفا می دهد. ما هم انتظار داشتیم که سایپا با این نفراتی که جذب شده، جزو ۳ تیم بالای جدول باشد که متاسفانه این امر محقق نشد.

وی درباره آینده سایپا و کادرفنی جدید عنوان کرد: محمد شعبان خمسه که سال هاست در کادرفنی سایپا حضور دارد، به عنوان سرمربی کار را ادامه می دهد. او به اندازه کافی با جو سایپا و بازیکنان آشناست. ادامه کارش هم بستگی به نتایجی که می گیرد، خواهد داشت.

مدیرعامل سایپا در خصوص آینده دستیار و ۲ بازیکن بلغاری این تیم تصریح کرد: دستیارش ژیکوف که همراه او می رود؛ اما ۲ بازیکن با ما قرارداد دارند. پاسور بلغاری ما که چند سالی است در سایپا حضور دارد و پشت خط زن بلغاری هم بازیکن خوبی است و همراه تیم می ماند. 

درویش در پایان درباره اینکه سایپا از هزینه هایش برای مربی بلغاری ضرر کرده،‌ گفت: هنوز بازی های زیادی باقی مانده و برای ما مرحله پلی آف مهم است. فعلا چند بازی اول را خوب کار نکردیم و به ادامه فصل امیدواریم. به هر حال این مربی سابقه روشنی در کار کردن با تیم های جوان داشت و ما هم به خاطر داشتن چند بازیکن جوان امیدوار بودیم نتایج خوبی بگیرد. در نهایت نه او خوب کار کرد و نه بازیکنانی که جذب شدند. با این حال هزینه هایی که این مربی برای ما داشت، تفاوتی با مربیان داخلی نمی کرد.

لینک به ارسال

پیروزی کلیولند در وقت اضافه با درخشش جیمز

در دیدارهای صبح امروز (شنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا،  تیم کلیولند کاوالیرز با  39 امتیاز، 6 پاس گل و14 ریباند لبران جیمز مقابل میهمان خود لس آنجلس کلیپرز در وقت اضافه نخست به پیروزی رسید.

دی‌آندره جردن نیز 20 امتیاز و 22 ریباند برای کلیپرز داشت.

در دیگر بازی صبح امروز، اوکلاهماسیتی تاندر با اختلاف 3 امتیاز از میزبان خود سان‌آنتونیو اسپرز شکست خورد.

دنور ناگتس نیز در سالن اختصاصی خود پپسی سنتر،‌ شکست سنگینی را به نیوارولینز پلیکانز تحمیل کرد و با اختلاف 32 امتیاز حریف خود را از پیش رو برداشت.

نتایج دیدارهای صبح امروز لیگ NBA به شرح زیر است:

دیترویت 100 – ایندیانا 107

میامی 91 – واشنگتن 88

لس آنجلس کلیپرز 113 – کلیولند 119 (وقت اضافه نخست)

یوتا 107 – بروکلین 118

نیویورک 84 – تورونتو 107

شارلوت 120 – شیکاگو 123

اوکلاهماسیتی 101 – سان آنتونیو 104

مینه سوتا 111 – دالاس 87

پورتلند 82 – ساکرامنتو 86

نیوارولینز 114 – دنور 146

فینیکس 122 – لس آنجلس لیکرز 113

در پایان دیدارهای امروز، تیم‌های بوستون سلتیکس  و دیترویت پیستونز صدرنشین کنفرانس شرق و تیم‌های هیوستون راکتس و گلدن استیت وریرز در صدر کنفرانس غرب هستند.

لینک به ارسال

عبدولی: سوریان دیگر کشتی نمی گیرد

سعید عبدولی، نامی آشنا برای علاقه مندان به کشتی است. او بعد از کسب مدال برنز در المپیک ۲۰۱۶، امسال هم در رقابت های جهانی پاریس به مدال برنز دست پیدا کرد. این فرنگی کار اندیمشکی در چند روز اخیر به همراه سایر ملی پوشان کشتی راهی مناطق زلزله زده شد تا به یاری بازماندگان حادثه تلخ اخیر بپردازد. 

به همین بهانه با سعید عبدولی همکلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت های وی با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.

زلزله زدگان از نظر غذایی تامین شدند

من بعد از ۴ روز حضور در مناطق زلزله زده صبح امروز به اندیمشک برگشتم. خدا را شکر کمک های مردمی زیادی به دست زلزله زدگان رسید. فکر می کنم از نظر مواد غذایی تا ۱۰ روز آینده مردم این منطقه تامین باشند. تنها مشکلی که آنها دارند، این است که سرپناهی برای زندگی کردن وجود ندارد. من تجربه ماندن در چادرهای مسافرتی را دارم و می دانم که مقابل سرما بادوام نیست. واقعا باید از سوی دولت فکر جدی به حال محل اسکان این عزیزان شود. 

بعد از دیدن ۲ نفر اشک ریختم

خیلی ها هستند که بعد از زلزله کرمانشاه وضعیت خوبی ندارند؛ اما دیروز من صحنه ای را دیدم که نتوانستم خودم را کنترل کنم و اشک ریختم. یک زوج پیرمرد و پیرزن در بدترین شرایط ممکن قرار داشتند. ما توانستیم برایشان چادر، پتو و وسایل بهداشتی فراهم کنیم. خیلی از خانم ها هم هستند که شوهرشان را از دست داده اند؛ اما آنقدر با اصالت و مظلوم هستند که صدایشان در نمی آید. حتی وقتی مردم را می بینند که برای کمک آمدند، نزدیک نمی شوند تا تقاضای کمک کنند. با این حال ما سعی کردیم این افراد را شناسایی کنیم و وسایل مختلف در اختیارشان قرار دادیم. البته من مثل خیلی ها در فضای مجازی عکس و فیلمی قرار ندادم تا نگویند عبدولی برای خودنمایی به آنجا رفته است. مردم زلزله زده هم از هموطنان و کمک های مردمی راضی بودند و دائما تشکر می کردند.

01254254.jpg

دولت باید شهر را از نو بسازد

دولت باید به فکر ساختن دوباره شهر برای زلزله زدگان باشد. شنیده ام که گفته اند به این افراد وام می دهند؛ اما با این وضعیت مگر زلزله زده ها می توانند اقساط وام را پرداخت کنند؟ شهر باید از نو ساخته شود چون کلا تخریب شده و حتی ساختمان هایی که ظاهرا خیلی آسیب ندیدند هم جای امنی برای زندگی نیستند. 

اولین هدفم جام باشگاههای جهان است

چند روزی به خاطر این اتفاقات از تمرین افتادم؛ اما از فردا دوباره استارت می زنم. خودم را برای حضور در جام باشگاههای جهان آماده می کنم. من در ترکیب بیمه رازی در لیگ داخلی هم حضور داشتم و این بار در جام باشگاههای جهان کشتی می گیرم. 

سوریان دیگر کشتی نمی گیرد

من تا حدودی از وضعیت ملی پوشان سابق کشتی فرنگی اطلاع دارم. تا جایی که من می دانم دیگر حمید سوریان کشتی نمی گیرد و قصد بازگشت ندارد. امید نوروزی هم که اعلام آمادگی کرده، بعید می دانم بتواند بعد از مدتی غیبت با این شرایط سنی برگردد و با جوان هایی که الان فعال هستند، رقابت کند. البته قاسم رضایی به خاطر اینکه در سنگین وزن شرایط سنی خیلی مهم نیست، می تواند برگردد.

لینک به ارسال

همدردی جردن باروز با زلزله زدگان غرب ایران

متن جردن باروز که در صفحه شخصی خود برای مردم کرمانشاه به اشتراک گذاشت به شرح زیر است:

مردم کرمانشاه تسلیت به شما میگویم و به تمام مردم ایران ، من شریک غم شماها هستم.

میخواهم بدانید که ما همه به فکر شما و همدرد شما هستیم که دچار حادثه  زلزله شدید.

کرمانشاه شهر پر خاطره ای برای من بود در زمان جام جهانی ۲۰۱۷ من خیلی خوشحال بودم که شرایط فراهم  شد و من به این شهر رفتم و با مردمان خونگرم و کشتی دوست آشنا شدم.

من و خانواده ام خیلی ناراحت شدیم وقتی درباره این حادثه شنیدیم.

برای شماها دعا میکنیم که زودتر موقعیت بهتر شده و دوباره کرمانشاه زیبا را بسازید.

امیدوارم که در آینده به ایران سفر کنم.

بهترین آرزو را برایتان داریم  

من و خانواده ام

01254116.jpg

لینک به ارسال

فرنگی کاران امید در راه اولین تجربه جهانی

اولین دوره رقابت های کشتی فرنگی امیدهای جهان روزهای 30 آبان و اول آذرماه در کشور لهستان برگزار می شود.

طبق اعلام سایت فدراسیون کشتی، اعضای تیم ملی کشتی فرنگی امید صبح فردا (یکشنبه) برای حضور در این مسابقات عازم کشور لهستان می شوند. 

این تیم در چند ماه اخیر زیر نظر حمید باوفا به عنوان سرمربی خودش را آماده حضور در اولین رقابت های جهانی زیر ۲۳ کرده است. 

اسامی کشتی گیران اعزامی به این مسابقات به شرح زیر است:

59 کیلوگرم: میثم دلخانی
66کیلوگرم: امین کاویانی نژاد
71کیلوگرم: فرشاد بلفکه
75کیلوگرم: پیام بویری
80کیلوگرم: مهدی ابراهیمی
85کیلوگرم: مهدی فلاح
97کیلوگرم: امیرحسین حسینی
130کیلوگرم: امین میرزازده

سرمربی : حمید باوفا
مربیان : حسن حسین زاده، مهرداد اسفندیاری فر، روح اله میکائیلی و محمد شربیانی
سرپرست: مهدی شربیانی

لینک به ارسال

مصدومیت یخچالی در تمرینات تیم ملی بسکتبال

به نقل از ایسنا، ملی‌پوشان بسکتبال ایران که از سوم آذر کار خود را در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2019 چین آغاز می‌کنند و در اولین دیدار به مصاف عراق می‌روند، تمرین‌های خود را از دیروز آغاز کرده‌اند که در جریان تمرینات بهنام یخچالی ملی‌پوش تاثیرگذار تیم ملی از ناحیه مچ پا آسیب دید.

او فعلا در حال مداوا است و به زودی میزان آسیب دیدگی او مشخص می‌شود.

تیم ملی بسکتبال ایران در گروه چهارم مرحله مقدماتی جام جهانی با قطر، قزاقستان و عراق هم‌گروه است و سوم آذر در اردن با عراق رقابت می‌کند و ششم همین ماه میزبان قطر خواهد بود. 

لینک به ارسال

آغاز تمرینات ملی پوشان بسکتبال در غیاب حدادی

به نقل از ‌ایسنا، مرحله جدید اردوی تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران با حضور ۲۳ بازیکن در سالن آزادی شروع شد و ملی‌پوشان زیر نظر مهران حاتمی، سرمربی تیم تمریناتشان را آغاز کردند.

حامد حدادی، ستاره بسکتبال ایران و ارزشمندترین بازیکن آسیا غایب بزرگ تمرین امروز بود، اما قرار است که به زودی به جمع ملی‌پوشان ‌اضافه  شود.

کاپیتان تیم‌ ‌ملی که در لیگ چین شاغل است، به زودی به ایران باز خواهد گشت اما آن طور که گفته شده است در مسابقه نخست تیم‌ ‌ملی به میدان نمی‌رود و از بازی دوم در ترکیب حضور خواهد داشت.

تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی در گروه D با قزاقستان، قطر و عراق رقابت می‌کند.

بسکتبالیست‌های ایران در اولین دیدار خود سوم آذر ماه در اردن به مصاف عراق می‌روند و ششم آذر ماه میزبان قطر هستند.

لینک به ارسال

بیانیه کشتی‌گیران پس از حضور در مناطق زلزله‌زده

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ نمایندگان کشتی گیران تیم های ملی پس از حضور در مناطق زلزله زده کرمانشاه بیانیه ای را خطاب به مردم عزیر ایران؛ مسولان و همه خیرین منتشر کردند.

-متن بیانیه کشتی گیران به شرح زیر است:

به مردم همدل و شریف ایران و همه عزیزانی که مسوولند....
سلام
با توجه به حضور اینجانبان در استان کرمانشاه، جهت انجام وظیفه ملی خود در همراهی با مردم عزیز و مصیبت دیده این خطه پهلوان پرور، بر خود فرض می دانیم،  موارد زیر را خدمت شما و  مردم عزیزمان اعلام داریم:

بدیهی است مسائل جاری مردم مصیبت دیده کرمانشاه، در روستاها و شهرهای مربوطه، از طریق سازمان های دولتی و عمومی، نیروهای مسلح، و از همه مهمتر کمک های مردمی  انبوهی که؛ با علاقه و نو دوستی کم نظیری، به مناطق مذکور عرضه می گردد، کم و بیش ادامه داشته و در این ایام،  دنبال خواهد شد. البته  قصد توضیح در ارتباط مسائل و نواقص کار نداریم.... به هرحال  می پذیریم مسائل و تامین نیازهای روزمره و جاری مردم شریف و مظلوم این خطه، با همه ی پیچیدگی کار و نواقص موجود، در حال حاضر در حال پیگیری است....
اما واقعیت این است که، از یک طرف، بتدریج، اما بسیار سریع تر از انچه  گمان می کنیم، فضای عادی اداری و مدیریتی، جایگزین شرایط مدیریت بحران، در مناطق مذکور خواهد شد و از طرف دیگر، مردم عزیز و دلسوز کشورمان نیز، درگیر روند متعارف زندگی شده و امکان پیگیری میدانی مشکلات مربوط به زلزله زدگان این حادثه از سوی ایشان، به حداقل ممکن خواهد رسید.

اما زمستان و سرمای کشنده  کوهستان، کاری به این موضوعات ندارد، و به هیچ کس و هیچ چیز  رحم نمی کند...

دغدغه اصلی ما فرزندان این مردم، فضای اجتماعی و مدیریتی چند روز آینده خواهد بود، که در آن فضا، کشور به روال عادی خود باز خواهد گشت، در حالی که هموطنان باغیرتِ " کُرد " ما در کرمانشاه،  به خاطر تخریب منازل غیرایمن شان،  فاقد سرپناه هستند....

نوزاد، خردسال ، کودک ، نوجوان، و سالمند....

زن و مرد....در چنین هوای سردی، که درجات زیر صفر خود را به سرعت طی می کند، چه خواهند کرد؟

خواهران و برادران ما گرچه در چادر به سر می برند اما، برای دفاع از خود، در برابر هجمه  زمستان هیچ ندارند....

حتما در جریان هستید، بعضی از روستاها که تعدادشان کم هم نیست،  تا حدود نود درصد تخریب شده اند....

خود بهتر می دانید، در پیچ و خم دستورات و ضوابط دولتی، دادن وام و برخی کمک های مالی به مصیبت دیدگان این حادثه، حتی اگر بسهولت هم محقق شود، از پس زمانِ محدودِ باقیمانده تا زمستانِ کشندهِ ارتفاعاتِ کرمانشاه، بر نمی آید.

ایران هزاران خیّر  مسجدساز، مدرسه ساز، درمانگاه ساز، ورزشگاه ساز و....دارد.پیچ و خم  کار دولتی، به حل مشکل سرمای زمستان امسال هموطنانِ بی خانمانِ کرمانشاهیِ ما ، نخواهد انجامید....آیا بهتر نیست از قدرت مردم استفاده کنیم و تمام حمایت حاکمیت را پشتیبان آن نماییم؟

فقط نیاز به اعتماد به مردم، و مدیریت کلان و  مثبت از سوی دولت داریم تا به سرعت، همه آن ها که بی نیاز از هر دولتی، همیشه خیّر بوده و  هستند، بخشی از مشکلات موجود را حل کنند....
مسوول محترم و عزیز؛
به معنای واقعی در کرمانشاه،
" هوا بس ناجوانمردانه سرد است...."
پس:
"سلامم را تو پاسخ گوی، در بگشای...."
نکته دیگر اینکه،؛
برای یک مرد ایرانی، چه مسلمان، چه غیر مسلمان، از هر قوم و طائفه ای، "ناموس" خانواده اش معنای خاصی دارد....

اکنون زنان و دخترانِ  برادرانِ کُرد ما که سرپناه شان تخریب شده است، در معابر عمومی، درون و بیرون از چادر، آواره و  بی خانمان هستند،

باید این رنج را با جانِ و وجودمان حس کنیم، که  این شرایط، چه درد و غمی برای یک مردِ ایرانی دارد....

باور کنید،  فشار روانیِ این شرایط ، سوزناک تر از، سرمایِ کشنده یِ زمستان، در ارتفاعات کرمانشاه است....

لطفاً دغدغه و پیشنهاد  ما را با گوش جان بشنوید....

ما مردمی توانمند داریم که هر گاه با دلشان متوجه امری شوند، قدرت عظیمی خواهند داشت، که هیچ مشکلی نمی تواند در  مقابل خواست دلی آن ها ، مقاومت کند.....

مسوول گرامی....
دلِ مردمِ ایران،  با مردمِ کرمانشاه است.....
پس ، بسم الله.....

قاسم رضایی قهرمان المپیک و عنوان دار جهان-حسن رحیمی قهرمان جهان و عنوان دار المپیک-کمیل قاسمی عنوان دار المپیک و جهان-حسن یزدانی قهرمان المپیک و قهرمان جهان-سعید عبدولی قهرمان جهان وعنوان دارالمپیک،- مسعوداسماعیل پور عنوان دار جهان-محمدعلی گرایی عنوان دار جهان-حسین نوری عنوان دار جهان

لینک به ارسال

گروه بندی لیگ قهرمانان والیبال اروپا مشخص شد

به نقل از ایسنا، مراسم قرعه کشی دور گروهی پنجاه و نهمین دوره رقابت های والیبال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۸ دیروز (شنبه) برگزار شد و بیست تیم راه یافته به این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند.

در رقابت‌های والیبال لیگ قهرمانان اروپا بیست تیم حضور دارند که در پنج گروه چهار تیمی به رقابت خواهند پرداخت. از این بیست تیم تعداد ۱۲ باشگاه بر اساس رنکینگ و ۸ تیم با برگزاری دیدارهای انتخاب راهی لیگ قهرمانان اروپا می‌شوند.

کشورهای روسیه، ایتالیا، ترکیه و لهستان با سه باشگاه بیشترین نماینده‌ها را دارند و فرانسه، آلمان و بلژیک با دو نماینده در این رقابت‌ها حاضرند.

تیم زنیت کازان روسیه نیز به عنوان مدافع عنوان در گروه D قرار دارد.

گروه بندی رقابت‌های والیبال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ به ترتیب زیر است:

گروه A: لوبه ایتالیا، ناک روسلار بلژیک، پروجا ایتالیا، فنرباغچه ترکیه

گروه B: هالک بانک ترکیه، پائوک یونان، فردریش هافن آلمان، فورد استور فنلاند

گروه C: اسکرا بلهاتوف لهستان، لوکوموتیو روسیه، چائومونت فرانسه، دینامو مسکو روسیه

گروه D: زنیت کازان روسیه، برلین والی آلمان، تولوز فرانسه، وگیل لهستان

گروه E: زاکسا کوژله لهستانف ترنتینو ایتالیا، آرکاس ازمیز ترکیه، نولیکو مازک بلژیک 

باشگاه زسکا مسکو روسیه با ۱۳ عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا است. زنیت کازان روسیه با پنج قهرمانی در رده دوم قرار دارد و تیم های ایتالیایی مودنا و ترویسو هم با چهار قهرمانی در رده سوم هستند.

لینک به ارسال

فیاضی: شان والیبال ایران را پایین آورده‌ایم

پوریا فیاضی که امسال برای اولین بار در تیم والیبال پیکان توپ می زند پس از عدم پرداخت های مالی برخی از باشگاه ها حالا به سایت هواداری تیم ملی می گوید: تا جایی که می‌دانم هنوز چند تیم لیگ برتری هیچ پولی به بازیکنان خود پرداخت نکرده‌اند که قطعا برای والیبال ایران خوب نیست. امسال تیم ملی بزرگسالان به مدال جهانی رسید، تیم نوجوانان قهرمان جهان شد و تیم‌های جوانان و زیر ۲۳ سال نیز در رده‌های پنجم و هفتم جهان ایستادند و بهترین سال والیبال ایران را رقم زدند. وقتی شأن والیبال ایران در جهان بالا رفته است خوب نیست افراد و نهادهایی که در کشور تیم داری می‌کنند با بدقولی های خود، شأن این ورزش را پایین بیاورند.

فیاضی گفت: تا چه زمانی فدراسیون باید در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان بازیکن بسازد و همچنان برخی تیم‌های لیگ برتری پول زحمت این بازیکنان را ندهند؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری