Hossein

آرشیو خبرهای ورزشی (به جز فوتبال)

137 ارسال در این موضوع قرار دارد

سعید معروف در وضعیت بی سابقه
به گزارش "ورزش سه"، سعید معروف که با وجود جدا شدن چند ستاره تیم پیکان برای یک فصل دیگر تصمیم گرفت با پیمان اکبری و تیمش ادامه همکاری دهد، شرایط سختی را سپری می کند.

۳ باخت متوالی پیکان اتفاق تلخی برای کاپیتان تیم ملی محسوب می شود و به نظر می رسد او هم فعلا یک تنه کاری از دستش برای این تیم بر نمی آید. 

معروف دیروز تلاش زیادی کرد تا پیکانی ها در بازی بزرگ لیگ والیبال هر طور شده، برنده شوند. تنش با بازیکنان حریف، صحبت با داور و بازیکنان خودی از جمله ترفندهای معروف بود که جواب نداد. 

حالا کاپیتان تیم ملی که بعد از ۳ هفته رنگ برد را همراه با تیمش ندیده، در وضعیت بی سابقه ای به سر می برد و باید دید برای خروج از بحران می تواند برای پیکانی ها کاری انجام دهد یا خیر.

01248143.jpg01248144.jpg

01248145.jpg

01248142.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ستاره‌های سرمایه همچنان بی‌رقیب
به گزارش "ورزش سه"، بانک سرمایه که در ۲ فصل اخیر با به خدمت گرفتن ستاره های ملی پوش والیبال ایران عنوان قهرمانی لیگ داخلی را کسب کرده و تا قهرمانی آسیا هم پیش رفته است، برای فصل جدید تیم خود را تقویت کرده و اهداف بزرگتری دارد.

مصطفی کارخانه که تیمش این روزها در لیگ برتر بدون رقیب به حساب می آید، برنامه ریزی خود را رفتن روی سکوی جام باشگاههای جهان عنوان کرده و با این وضعیت انتظار شکست بانکی ها در لیگ امسال کمی سخت به نظر می آید. 

حضور بازیکنانی چون عادل غلامی، محمد موسوی، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مرندی، مهدی مهدوی و فرهاد قائمی که ستاره های سال های اخیر والیبال ایران محسوب می شوند، باعث شده تا کمتر تیمی بتواند به شکست دادن بانک سرمایه فکر کند.

آنها عصر روز گذشته در چارچوب هفته سوم اصلی ترین رقیب خود در سال های اخیر یعنی پیکان را هم از پیش رو برداشتند تا با اقتدار صدرنشینی خود را حفظ کنند.

01248149.jpg

01248152.jpg

01248151.jpg

01248150.jpg

لینک به ارسال

لیکرز فصل را با باخت مقابل تیم همشهری آغاز کرد

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، در ادامه بازی‌های مرحله گروهی فصل جدید لیگ بسکتبال NBA، بامداد امروز (جمعه) سه دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها لس‌آنجلس لیکرز در مصاف با همشهری خود لس‌آنجلس کلیپرز، با نتیجه 108 به 92 مغلوب شد.

در دیگر بازی‌های بامداد امروز تورنتو رپتورز از کنفرانس شرق به مصاف دیگر تیم این کنفرانس، شیکاگو بولز رفت و با نتیحه 117 به 100 پیروز شد.

بامداد امروز همچنین اوکلاهاما سیتی اولین پیروزی این فصل خود را کسب کرد وقتی که نیویورک نیکس را با نتیجه 105 به 84 از پیش رو برداشت.

لینک به ارسال

شکست خانگی دانشگاه آزاد مقابل نیروی زمینی

به نقل از تسنیم، تیم‌های نیروی زمینی، نفت آبادان، مهرام و شهرداری تبریز در حالی در هفته ششم لیگ برتر مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند که تیم صدرنشین پتروشیمی بندر امام با قرعه استراحت مواجه بود.

در آسان‌ترین بازی هفته که در سالن 17 شهریور آبادان برگزار شد، تیم نفت این شهر با 19 امتیاز و 14 ریباند مهدی اسماعیلی بر میهمان خود یس آل گرگان غلبه کند. نکته جالب این بازی در کوارتر دوم اتفاق افتاد که تیم گرگانی در مقابل 27 امتیاز حریف، حتی یک امتیاز هم کسب نکرد و 27 بر صفر باخت.

در دیگر بازی هفته ششم که در سالن حکیمیه تهران انجام شد، تیم دانشگاه آزاد در مقابل میهمان خود نیروی زمینی تن به شکست داد. پیام کیانی 26 امتیاز و 6 ریباند برای نیروی زمینی کسب کرد.

در بازی دیگر، تیم مهرام با 28 امتیاز و 4 ریباند سندی سابولار توانست میزبان خود رعد پدافند هوایی خوزستان را از پیش‌رو بردارد. برای تیم میزبان نیز وحید حاجیان 20 امتیاز کسب کرد.

جدال دو تیم شهرداری تبریز و شهرداری گرگان نیز به سود تیم تبریزی به پایان رسید.

در هر حاضر تیم‌های پتروشیمی، شهرداری تبریز و نفت با 10، 9 و 8 امتیاز در رتبه‌های اول تا سوم جدول رده بندی لیگ قرار دارند. نمایندگان گرگان نیز بدون پیروزی، قعرنشین هستند.

نتایج دیدارهای هفته ششم لیگ برتر بسکتبال:

شهرداری گرگان 56 - شهرداری تبریز 73
 دانشگاه آزاد 69 - نیروی زمینی 73
رعد پدافند هوایی خوزستان 62 - مهرام 77
نفت آبادان امام
95 - یس آل گرگان 41
پتروشیمی بندر امام: استراحت

لینک به ارسال

قد هیچ تیمی به بانکی‌ها نمی‌رسد

در شرایطی روز گذشته هفته پنجم لیگ برتر والیبال پیگیری شد که در یکی از بازی های حساس، بانک سرمایه صدرنشین به مصاف سایپا رفت.

نارنجی پوشان که این فصل با در اختیار داشتن مهره هایی همچون امیر غفور و سامان فائزی امیدوار هستند نتایج بهتری کسب کنند، فقط توانستند یک ست از تیم پرستاره بانک سرمایه بگیرند.

شاگردان مصطفی کارخانه در پنجمین بازی خود دومین ست را به حریفان دادند، در شرایطی که ۱۵ ست از رقبای خود گرفته اند و با ۱۵ امتیاز در صدر جدول قرار دارند.

حضور بازیکنانی چون محمد موسوی، مهدی مهدوی، عادل غلامی،‌ شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی اجازه خودنمایی به هیچ تیمی در لیگ برتر ایران را نمی دهد.

باید دید در مرحله گروهی لیگ برتر تیمی موفق خواهد شد صدرنشین پرستاره مسابقات را از پیش رو بردارد یا خیر.

01251219.jpg

01251222.jpg

01251223.jpg

01251221.jpg

01251220.jpg

لینک به ارسال

شکست ورونا با بازی کوتاه معنوی نژاد

در چارچوب هفته پنجم سری آ ایتالیا، تیم های والیبال مودنا و ورونا شب گذشته به مصاف یکدیگر رفتند.

این دیدار در نهایت با حساب ۳ بر یک به سود مودنا به اتمام رسید. ورونا که ملی پوش ایرانی را در ترکیب خودش دارد، در این بازی ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود تمام کرد.

در ادامه اما مودنا توانست در ۳ ست متوالی(۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰) به برتری برسد.

محمدجواد معنوی نژاد بازیکن ایرانی تیم ورونا در این مسابقه مثل بازی های قبلی نتوانست فرصت زیادی برای بازی کردن پیدا کند. این بازیکن فقط در ست چهارم برای دقایق کوتاهی به میدان رفت و امتیازی هم کسب نکرد.

ورونا با این شکست بعد از پایان هفته پنجم در رده دهم جدول سری آ قرار دارد.

لینک به ارسال

ایران قطب جدید هندبال آسیا

بعد از شروع هندبال در قاره سبز و گذشت نزدیک به ده هفته از این رقابت ها، لیگ هندبال برای برگزاری اردو های تیم های ملی خود به حالت استراحت در آمده است. به دنبال این موضوع و برای اطلاع از آخرین وضعیت لژیونر هندبال ایران، الله کرم استکی به گفت و گو با او پرداختیم. در ادامه مشروح صحبت های او را با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید:

* از وضعیت خودتان و تیم دیناموبخارست در ناسیونال لیگ رومانی و لیگ قهرمانان اروپا در این فصل بگویید؟
در حال حاضر صدرنشین لیگ رومانی هستیم و برای قهرمانی تا آخر فصل میجنگیم؛ اما شرایطمان در لیگ باشگاه های اروپا متفاوت است؛ چون به دلیل شکست های بدمان در لیگ باشگاه های اروپا شرایط سختی را سپری می کنیم و باید برای صعود و خروج از این شرایط، سختی زیادی را متحمل شویم.

* خب این فصل زیاد با مصدومیت روبه رو شده اید؛ در حال حاضر در چه وضعی به سر می برید؟
متاسفانه یک مصدومیت بد موقع سراغم آمد و در حال حاضر هم مدت بهبودی آن خیلی طولانی شده و مجبور شدم چند مسابقه را با وجود مصدومیتم، در شرایط سختی بازی کنم. ولی خداروشکر الان وضعیتم بهتر شده و کم کم سلامتی خود را به دست می آورم و برای حضور در بازی های تیم ملی حاضر می شوم.

* این فصل نسبت به فصل گذشته از درخشش کمتری برخوردار بودید؛ به نظر شما دلیل اصلی این افت چیست؟
این فصل 6 تا 7 بازیکن تیم دیناموبخارست عوض شده و تعدادی بازیکن جدید به تیم پیوسته اند که همگی قرارداد دوساله با تیم دارند  و مربی به دلیل آماده سازی تیم برای آینده، از این بازیکنان نسبت به ما بیشتر استفاده می کند و این یک امر طبیعی است؛ چون مربی از الان به فکر آینده است و ما نیز سال آینده از این تیم جدا خواهیم شد و مهم هم این است که بتوانیم ناسیونال لیگ رومانی را فتح کنیم.

* فرصت زیادی تا مسابقات آسیایی و انتخابی قهرمانی جهان باقی نمانده است. به نظر شما ایران می تواند به روزهای خوب خود برگردد؟
بچه های تیم ملی صد در صد می توانند روز های خوب را تکرار کنند و در سایه یکدلی و اتحاد تیمی به روزهای خوب خودمان برگردیم. هندبال یک رشته گروهی است و نمی توان فقط روی یک نفر حسابی باز کرد؛ به همین دلیل همه بچه ها باید زحمت مضاعف بکشند و قول میدهم که اگر مشکلی پیش نیاید، ایران جواز حضور در مسابقات جهانی را خواهد گرفت.

* شما هم به مانند دیگر هندبالیست های تیم ملی آیا موفقیت ایران را در انتخاب مربی های خارجی میبیند یا خیر؟
مربی خارجی صد در صد. نه تنها تیم ملی بزرگسالان بلکه تیم های پایه هم به مربی خارجی نیاز دارند و بنابر احترامی که به همه مربیان داخلی دارم، هندبال ایران در همه رده ها به مربی خارجی نیاز دارد که این تنها نظر من نیست؛ بلکه نظر همه اهالی خانواده هندبال نیز اینگونه است.

* با داشتن بیش از 12 لژیونر آیا ایران می تواند به دوران پادشاهی قطر بر آسیا خاتمه دهد؟
با کمک تمامی بچه ها صد در صد می توانیم بت قطر را بشکنیم. در آسیا اگر همه بچه های تیم ملی بخواهند و یک دل باشند، مطمئن باشید هندبال حال حاضر ایران این توانایی و ظرفیت را در خود خواهد داشت.

* با اینکه هنوز فرصت زیادی تا انتهای فصل باقی مانده آیا در رومانی خواهید ماند یا به باشگاه دیگری خواهید رفت؟
چند پیشنهاد از باشگاه های خوب رومانی دارم؛ ولی فکر اصلی خود را برای لیگ های فرانسه و آلمان یا تیم دیگری که در لیگ باشگاه های اروپا حضور داشته باشد، گذاشته ام. باید شرایط را بررسی کنم و مهم تر از همه این ها، باید به تیمی بروم که نیمکت نشین نباشم و راحت بتوانم در ترکیب قرار بگیرم و از بازی کردن در اروپا لذت ببرم.

* امسال با اضافه شدن سعید حیدری راد تقریبا یک تیم کامل از ایرانی ها در دینامو حضور داشته اند. آیا این باعث درخشش بیشتر شما می شود؟
بله؛ با آمدن سعید حیدری راد که یکی از بهترین دروازه بان های آسیا به حساب می آید، تا این جای حضورش توانسته خیلی به تیم کمک کند و در کل، نیاز به وقت بیشتری داریم که بتوانیم به امید خدا در 7 یا 8 ماه باقی مانده، با درخشش هر چهار نفرمان تیم دیناموبخارست را قهرمان ناسیونال لیگ کنیم.

* شما این فصل با تعداد زیادی از لژیونر ها در تیم های مختلف به رقابت پرداخته اید. آیا این بهترین تیم هندبال ایران در این سال ها است؟
هندبال ایران همیشه تیم های خیلی خوبی را در همه رده های سنی در سطح آسیا داشته و نمی توانیم بگوییم که این تیم، بهترین تیم ایران به حساب می آید یا تیم های قبلی بهتر بوده اند یا در آینده بهتر هستند. مهم این است که ما بتوانیم در آسیا نتیجه بگیریم، مدال کسب کنیم، باعث دیده شدن هندبال در ایران شویم و جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک را کسب کنیم و بعد از آن کارشناسان و ورزشکاران باید تیم ما را قضاوت کنند تا ببینیم تیم ما بهترین تیم ایران بوده است یا خیر.

* اگر شرایط برای بازگشت شما فراهم شود، دوباره در لیگ ایران توپ خواهید زد؟
اگر شرایط اسپانسر خوب باشد، صد در صد به هندبال و لیگ ایران برخواهیم گشت و افتخار هم خواهیم کرد که بتوانیم در کشور خودمان دوباره بازی کنیم؛ ولی در حال حاضر شرایط خیلی سخت است و امیدواریم که شرایط بهتر شود و نه نظر من بلکه این نظر سجاد و بقیه بچه ها نیز است که اگر شرایط ایران خوب شود، همه برمیگردیم  و در لیگ ایران بازی می کنیم.

* کلام پایانی؟
در پایان هم آرزوی موفقعیت داریم برای تمامی بازیکن های هندبال داخل و خارج از کشور.

لینک به ارسال

رابط کشتی ایران و آمریکا، برنده جایزه صلح و ورزش

«فدراسیون  جهانی صلح و ورزش اعلام کرد که هومن توکلیان برای جایزه "اقدام دیپلماتیک سال  ۲۰۱۷" انتخاب شده است. او تلاش کرد در رشته کشتی دو کشور ایران و آمریکا را در کنار یکدیگر قرار دهد. توکلیان که کشتی گیر سابق نیویورک است، چندین سال تلاش کرد تا رابطه و ارتباط معناداری بین فدراسیون‌های کشتی ایران و آمریکا برقرار کند.

در سال ۲۰۱۷ اقدامات او در مورد حضور تیم کشتی آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۷ کشتی آزاد که در ایران برگزار می‌شد، حیاتی بود. این در حالی بود که دو کشور بر اساس رخدادهای جهانی از هم فاصله گرفته بودند.

توکلیان به عنوان یک واسطه ورزشی بین دو فدراسیون میانجیگری کرد تا تضمین داده شود که تمام ویزاهای کشتی گیران آمریکایی صادر خواهد شد و آنها در زمان مبارزه کردن در ایران رفتارهای متقابل فرهنگی مناسبی را دریافت خواهند کرد.»

هومن توکلیان در مورد کسب این جایزه گفته است: «من در مقابل این انتخاب احساس فروتنی می کنم. فکر می کنم که این وقایع نشان داد در ورزش خصوصاً کشتی، مردم از طرق مختلف که بر مشکلات ژئوپلیتیک ارجحیت دارد، با یکدیگر در ارتباط هستند. من از فدراسیون کشتی ایران برای حمایت و همکاریشان تشکر می‌کنم. همچنین از فدراسیون کشتی آمریکا نیز قدردانی می‌کنم که من را به عنوان سرپرست تیم شان در چنین مسابقات مهمی در جام جهانی انتخاب کردند.»

مراسم اعطای جایزه صلح و ورزش در تاریخ هفتم دسامبر در موناکو برگزار خواهد شد.

لینک به ارسال
1463202_379.jpg
رافائل نادال تنیسور شماره یک جهان به دلیل آسیب دیدگی زانو از مسابقات مسترز پاریس کناره گیری کرد.

به نقل از یورو اسپورت، نادال سی و یک ساله که روز چهارشنبه با برد در راند دوم مسابقات، باقی ماندن در رنک یک جهان تا پایان فصل را قطعی کرده بود، بعد از راهیابی به یک چهارم نهایی به دلیل آسیب دیدگی زانو از بازی ها کناره گیری کرد.

نادال امسال فصل خوبی را پشت سر گذاشت. او دو قهرمانی در گرند اسم داشت و به رنک یک جهان بازگشت.

پیش از این نادال در سال های ٢٠٠٨، ٢٠١٠ و ٢٠١٣ در رنک یک جهان فصل را به پایان رساند.

نادال پیش از این نیز از ناحیه مچ دست آسیب دیدگی داشت که سال گذشته ریکاوری اش به پایان رسید و به مسابقات بازگشت.

لینک به ارسال
1461818_892.jpg
امیررضا خادم معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استانهای در گردهمایی مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان که از امروز عصر در مشهد مقدس آغاز شده است گفت: قانون اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تا در مجلس در حال بررسی است و تا یک ماه دیگر به صحن مجلس خواهد رفت.

وی با بیان این که باید نگاه صرفا دولتی را از مدیریت خود خارج کنیم گفت: دوره مسئولیت ما محدود است اما باید تلاش کنیم در همین مدت کوتاه یک اتفاق جدید را در دوره مسئولیتمان پایه گذاری کنیم در غیر این صورت نه تنها پیشرفت نخواهیم کرد بلکه به عقب بر می گردیم.

خادم با تاکید بر این نکته که باید مسائل حقوقی مورد توجه مدیران کل استانها قرار بگیرد گفت: حضور کارشناسان حقوقی در استانها بسیار می تواند تاثیر گذار باشد.

معاون حقوقی وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با رویکرد و پیگیری های دکتر سلطانی فر قطعا حضور مشخص تری در مباحث اقتصادی و نظارت و مدیریت ادارات کل استانی خواهیم داشت.

امیر رضا خادم به جذب منابع خارج از وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد و افزود: جذب منابع خارج از وزارت به معنای فقط جذب از بخش خصوصی نیست بلکه به معنای جذب از تمام نهاد و ارگانها و بخشهای دیگر دولتی و غیر دولتی است.

وی در پایان گفت: باشگاه ها به عنوان یک نهاد فرهنگی از مالیات معاف هستند به شرطی که اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل نمایند. این موضوع باید از طریق ادارات کل استانی به باشگاه ها آموزش داده شود و باشگاه ها را به ارائه اظهار نامه مالیاتی تشویق کنند.

در این جلسه درخصوص مسائل مربوط به ماده 88 و واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، پیگیری مسائل مربوط با عقد تفاهم نامه با دیگر دستگاه‌ها و موضوعات مورد اختلاف، پیگیری بخشودگی مالیاتی املاک و باشگاه‌های ورزشی، پیگیری مجوز‌ها و پروانه‌های مالکیت زمین‌های تخت اختیار وزارت ورزش و جوانان و بسترسازی ورود خیرین به حوزه ورزش، بحث و تبادل نظر شد.

لینک به ارسال
با این‌که انتظار می‌رفت بعد از المپیکی‌شدن رشته سنگ‌نوردی، فدراسیون مربوطه و وزارت ورزش توجه بیشتری به این رشته داشته باشند اما به نظر می‌رسد هنوز نگاه‌ها تغییری نکرده است. با وجود داشتن چند ورزشکار شاخص در بخش مردان و زنان، همچنان سنگ‌نوردان ایرانی برای اعزام به مسابقات مختلف از جیب هزینه می‌کنند. دختر ٢٨ساله ایرانی که اخیرا توانست با یک طلا و یک برنز از مسابقات کاپ آسیا در چین به تهران بازگردد، از اهداف بزرگ خود برای آینده‌ای نزدیک سخن می‌گوید، اگرچه جای خالی حمایت مسئولان به وضوح دیده می‌شود. در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» با الناز رکابی، قهرمان سنگ‌نوردی آسیا را می‌خوانید:

الناز رکابی: با هزینه شخصی طلا گرفتم 

از مسابقات کاپ آسیا شروع کنیم که اخیرا توانستی در آن به یک طلا و یک برنز برسی؟

بله، مسابقات کاپ آسیا بود که مثل همیشه اصلی‌ترین رقبای من از کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی بودند. در ٣ ماده بولدرینگ، لید و سرعت در رقابت‌ها شرکت کردم و در آخر به یک طلا و یک برنز دست پیدا کردم. در ماده سرعت هم هشتم شدم.

رقابت‌های کاپ آسیا با حضور تمام مدعیان و در سطح اول قاره برگزار می‌شود؟

رقیب اصلی ما در آسیا کشور ژاپن است که چند سنگ‌نورد خوب در سطح جهان دارد. یکی از نفراتی که در بخش بولدرینگ رقیب من بود، سنگ‌نورد ژاپنی بود که فینالیست مسابقات جهانی هم شده بود. خداراشکر توانستم با شکست او به مدال طلا برسم. این موضوع خودش نشان می‌دهد که سطح مسابقات بالا بوده و من هم خوشحالم که بالاتر از نفراتی قرار گرفتم که در سطح جهان هم صاحب عنوان بودند.

قبلا سابقه داشت که از ایران در بخش سنگ‌نوردی بانوان کسی به مدال طلای آسیا برسد؟

خیر، چنین اتفاقی رخ نداده بود. البته من قبلا یک مدال نقره کسب کرده بودم اما مدال طلا بی‌سابقه بود.

سنگ‌نوردی از ‌سال قبل به‌عنوان یک رشته المپیکی معرفی شده، برای حضور در المپیک ٢٠٢٠ برنامه‌ای داری؟

مسابقات المپیک با توجه به این‌که در ٣ رشته بولدرینگ، لید و سرعت به صورت ترکیبی برگزار می‌شود، کار سخت‌تری است. باید نقاط ضعفی که در هرکدام از این ٣ ماده دارم را رفع کنم. من برنامه‌هایی دارم اما متاسفانه فدراسیون یا هر جای دیگری که نیاز است، برنامه‌ای به من اعلام نکردند.

به ‌نظر می‌رسد از مسئولان دل پُری داری؟

همانطور که گفتم، با وجود المپیکی‌‌شدن سنگ‌نوردی، هنوز از سوی فدراسیون یا نهادهای دیگر مثل کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هیچ برنامه‌ای به من یا سنگ‌نوردان دیگر اعلام نشده است. در واقع ما هیچ تفاوتی نسبت به سال‌های گذشته در وضع خود احساس نمی‌کنیم. با این حال من کاری به مسئولان ندارم و خودم برای المپیک و مسابقات جهانی برنامه‌هایی دارم که به دنبال رسیدن به اهدافم هستم.

قبلا سابقه حضور در مسابقات جهانی را هم داشتی؟

بله، من در مسابقات جام‌جهانی که چند دوره در ‌سال برگزار می‌شود، شرکت کردم. در رشته بولدرینگ راهی مرحله دوم شدم و می‌خواستم جزو ١٠نفر برتر جهان باشم اما متاسفانه به خاطر آسیب‌دیدگی این اتفاق رخ نداد.

قبلا رضا علیپور، قهرمان ایرانی سنگ‌نوردی جهان از نبود سخت‌افزارهای لازم داخل کشور انتقاد کرده بود. قطعا تو هم با چنین مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنی؟

در ایران اگر بخواهیم به سخت‌افزار برای رشته سنگ‌نوردی نمره بدهیم، از ١٠٠، روی ٥٠ است. وقتی به مسابقات جهانی می‌رویم و با سخت‌افزارهایی که موجود است، دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، متوجه تفاوت‌ها می‌شویم. در ضمن در فصل زمستان ما سالن سرپوشیده نداریم و از این بابت هم مشکلاتی داریم.

به‌عنوان قهرمان آسیا، چه توقعی از مسئولان داری؟

توقع دارم حمایت بیشتری از سوی دولت، وزارت ورزش و درنهایت فدراسیون نسبت به رشته المپیکی سنگ‌نوردی شود. ما هم اسپانسرهایی داریم که هم‌اکنون از این طریق هزینه‌های حضور در مسابقات را تأمین می‌کنیم. علم روز دنیا دایما درحال تغییر است و برای این‌که عقب نمانیم، باید دایما به مسابقات مختلف اعزام شویم.

در واقع فدراسیون هزینه اعزام شما به مسابقات را هم نمی‌دهد؟

فدراسیون نه‌تنها برای مسابقات کاپ آسیا بلکه برای خیلی از مسابقات ازجمله جام‌جهانی هم هزینه اعزام ورزشکاران را نمی‌دهد. من با اسپانسر شخصی هزینه‌هایم را می‌دهم و گاهی ‌اوقات از جیب هزینه می‌کنم. اگر اسپانسرم نبود که امسال نمی‌توانستم به مسابقات بروم. فدراسیون فقط بعد از بازگشتم، به‌عنوان پاداش ٣ سکه طلا به من داد.

این‌که فدراسیون حتی برای اعزام‌ها هزینه پرداخت نمی‌کند، عجیب نیست؟

خیلی عجیب است اما برای ما عادی شده و دیگر به این موضوع فکر نمی‌کنم. من ١٥‌سال از عمرم را برای سنگ‌نوردی گذاشتم و دیگر نمی‌خواهم در این فرصت که باید به موفقیت برسم، وارد حاشیه شوم. عمر قهرمانی در رشته سنگ‌نوردی کوتاه است و من وقت ندارم دنبال این مسائل باشم. این جزو سیاست‌های فدراسیون است و بقیه باید قضاوت کنند که درست است یا غلط. آنها می‌گویند فقط به مسابقات قهرمانی آسیا و جهان اعزام صورت می‌گیرد.

شاید برای خیلی‌ها جالب باشد بدانند که از کجا این رشته را شروع کردی؟

برادرم هم سنگ‌نورد است و شروع علاقه من به این رشته، با موفقیت‌هایی بود که داوود به دست آورد. از ١٢سالگی تقریبا سنگ‌نوردی را شروع کردم و خدا را شکر که پیشرفت‌هایی داشته‌ام. با این حال، عمر قهرمانی در رشته سنگ‌نوردی خیلی زیاد نیست و زودتر باید به اهدافم برسم. قهرمان ٤٠ساله هم در جهان داریم اما ٣٥سالگی تقریبا پایان دوران قهرمانی یک سنگ‌نورد محسوب می‌شود. سنگ‌نوردی یک رشته سخت و فرسایشی است که باید در طول ١٢ماه‌ سال برای رسیدن به موفقیت در آن تلاش کرد.

در پایان از اهدافت در آینده بگو؟

از نظر من رسیدن به مدال المپیک و جهان برایم قابل دسترسی است. امسال توانستم در چند دوره جام‌جهانی شرکت کنم اما مسابقات جهانی ارزش بالاتری دارد. می‌خواهم همین‌طور به کارم ادامه دهم تا ان‌شاءالله ابتدا به سهمیه المپیک برسم و سپس در این رویداد بزرگ روی سکو بروم.

لینک به ارسال
 انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک که از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده بود، در ساعت 13 به پایان رسید.

در این انتخابات که 50 نفر نامزد شده بودند، 125 نفر از مجموع 432 نفر، رای دادند.

15 نفر نهایی از کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، شمشیربازی، کاراته، بسکتبال، تیراندازی، جودو و اسکی انتخاب شدند.

اسامی منتخبین به شرح زیر است:

١. حمید سوریان با 97 رأی

٢. هادی ساعی با 73 رأی

٣. کمیل قاسمی با 71 رأی

٤. مجتبی عابدینی با 70 رأی

٥. کیانوش رستمی با 68 رأی

٦. سعید حسنی پور با 67 رأی

٧. قاسم رضایی با 61 رأی

٨. کیمیا علیزاده با 60 رأی

٩. حمیدرضا قلی پور با 58 رأی

10. یوسف کرمی با 57 رأی

١١. مهدی کامرانی با 57 رأی

١٢. زهرا نعمتی با 48 رأی

١٣. الهه احمدی با 48 رأی

١٤. آرش میراسماعیلی با 42 رأی

١٥. علیداد ساوه شمشکی با 19 رأی

اعضای کمیسیون ورزشکاران مشخص شدند

لینک به ارسال
ایرج رحمانی در آستانه برگزاری گردهمایی مدیران کل ورزش و جوانان سراسر کشور که از فردا (چهارشنبه) به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار می‌شود، یکی از مهم‌ترین اهداف این سمینار را ارائه برنامه‌های آینده وزارتخانه توسط وزیر ومعاونان عنوان کرد.

مدیرکل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: اکثر مصوبات جلسه پیشین که در فروردین ماه برگزار شد اجرایی شده است، اما در این جلسه سعی می‌کنیم مصوباتی که با محدودیت قانونی و اعتباری مواجه شدند را مجدداً بررسی کنیم.

وی همچنین از معرفی استان‌های برتر در سال 95 که در سه تیپ و بر اساس ارزیابی اداره کل ارزیابی عملکرد و امور استان‌ها و با مشارکت تمامی معاونت‌ها ارزیابی شده‌اند، خبرداد و افزود: هدایایی از طرف وزارت برای استان‌های برتر در نظر گرفته شده است که در این مراسم اهدای می‌شود.

رحمانی در ادامه این گردهمایی دو روزه را فرصتی برای تبادل اطلاعات مدیران دانست و گفت: در این سمینار مدیران جوان‌تر می‌توانند از ظرفیت مدیران با سابقه و تجربه آنها بهره‌مند شوند که امیدواریم این گردهمایی زمینه‌ای باشد تا مدیران با استفاده از ظرفیت‌های همه نهادها و دستگاه‌ها بتوانند خدمات بهتر و ارزنده‌تری به مخاطبان خود یعنی ورزشکاران و جوانان ارائه دهند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به احتمال زیاد در انتهای سال نیز گردهمایی با حضور مدیران کل استانی خواهیم داشت که جمع‌بندی عملکرد آنها خواهد بود که تلاش‌مان بر این است استان‌هایی که خوب کارکرده‌اند را تشویق، استان‌هایی که متوسط کار کرده‌اند، نقاط ضعف‌شان را برطرف و اگر استانی عملکرد ضعیفی داشته باشد با مدیر آن خداحافظی کنیم.

وی با تأکید به این نکته که منابع محدودی در اختیار حوزه ورزش و جوانان است، خاطرنشان کرد: مدیران ما باید تلاش کنند که از سایر منابع غیر دولتی بهره‌مند شوند که اگر به امید اعتبارات دولتی بنشینند پروژه‌ها و ورزش کشور رشد قابل توجهی نخواهد داشت.

رحمانی افزود: در بررسی انجام شده استان‌هایی که در ارزیابی ما تقدیر می‌شوند، استان‌هایی هستند که علاوه بر اعتبارات عمرانی از سایر اعتبارات دیگر استانی نیز بهره‌مند شده‌اند و تعداد زیادی از پروژه‌ها را با تیم‌های موفق افتتاح کرده‌اند.

این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان با بیان این که از ابتدای سال شاخص‌های ارزیابی را به ادارات کل استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم، گفت: همه استان‌ها باید تلاش کنند تا با استفاده از بهترین ظرفیت‌ها بهترین خدمات را به جامه هدف ارائه دهند.

وی در پایان از مدیران کل و نیروهای ادارات کل استانی که خط مقدم جبهه مقدس ورزش و جوانان هستند تقدیر کرد.

لینک به ارسال

کیانوش رستمی هفته‌ گذشته دوباره برای گرفتن ویزای آمریکا اقدام کرد. رستمی درباره این مساله که بار اول ویزا برای او صادر نشده و هنوز تکلیف او مشخص نیست به سایت Inside the games، گفت‌: من نمی‌فهمم که چه اتفاقی افتاده است. آنها به من گفتند که باید صبر کنم اما توضیحی ندادند. من به آنها نشان دادم  که سرمایه دو میلیون دلاری در کشورم دارم و به آنها گفتم که من بهترین وزنه‌بردار جهان هستم و در وزنه‌برداری محبوب‌ترینم. من رکورد جهانی در اختیار دارم و تلاش نمی‌کنم که گرین کارت بگیرم بنابراین نمی‌دانم  که مشکل کجاست. آیا آنها می‌ترسند؟ من افتخار می کنم که ایرانی هستم و می‌خواهم به کشورم باز گردم. آنها به من گفتند که مدارک بیشتری نمی‌خواهند و همه چیز خوب است. به تو جواب می‌دهیم و تنها باید صبر کنی. اما من به آنها گفتم که 25 روز دیگر مسابقه دارم و می‌خواهم در این مسابقات شرکت کنم.

پیش از این فیل اندروز، دبیر کل فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا به ایسنا اعلام کرده بود که مشکل پرونده کیانوش رستمی در تلاش اولیه‌اش برای گرفتن ویزا، ارائه ندادن مدارک کافی برای بازگشت به کشورش بعد از مسابقات بوده است.

کیانوش رستمی در ادامه‌ در این باره به سایت  Inside the games،  گفت‌: من ایران را دوست دارم. ما به کسانی که برای ایران جنگیده‌اند و شهیدانمان بدهکار هستیم. من تنها به فکر گرفتن مدال در مسابقات قهرمانی جهان و زدن رکورد جهانی هستم. برای من رکورد داشتن مهم‌تر از گرفتن مدال طلا است. البته گرفتن مدال همیشه خوشایند است.

فیل اندروز درباره پیگیری کردن پرونده گرفتن ویزای کیانوش رستمی، اعلام کرد که مرتبا فدراسیون وزنه‌برداری آمریکایی در تماس با مسئولان دولتی است و امیدوار است که مشکل ویزای رستمی و دیگر ورزشکارانی که نتوانستند هنوز ویزا دریافت کنند بر طرف شود.

فیل اندروز در ادامه‌ افزود: ما خصوصا منتظر هستیم که از ورزشکاران ایرانی استقبال کنیم که بین بهترین ورزشکاران جهان هستند.

لینک به ارسال

سعید علی‌حسینی در خصوص شرایط خود اظهار داشت: شرایط تمرینی خوبی داریم و سعی می‌کنیم در این روزهای آخر اردو به بالاترین سطح آمادگی برسیم تا حضور خوبی در مسابقات جهانی داشته باشیم.

وی در مورد رکوردهایش، گفت: رکورد من در یک ضرب 210 کیلوگرم است و در دو ضرب وزنه 253 کیلوگرمی را به ثبت رساندم و امیدوارم در مسابقات جهانی رکورد بهتری ثبت کنم. البته اگر همین رکورد را هم ثبت کنم، روی سکو می‌روم.

ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان در خصوص اینکه دوران محرومیت خود را چگونه گذرانده، گفت: رشته تحصیلی من تربیت بدنی است و الان در حال گذراندن مقطع دکترا هستم. در دوران محرومیت خود هم تمریناتم را ادامه می‌دادم و خداراشکر وقتی قوانین از 2 سال پیش عوض شد تمریناتم را دوباره به صورت جدی شروع کردم. دوران محرومیت سخت بود اما الان خوشحالم که تمام شده است.

علی‌حسینی در پاسخ به این سوال که حواسش هست دوباره دچار دوپینگ نشود، گفت: نادو تا الان 2 بار تست دوپینگ از من گرفته است و اگر بازهم آزمایش بگیرند، مشکلی وجود ندارد.

لینک به ارسال
قهرمان کرمانشاهی وزنه‌برداری ایران که در ٢٥ سالگی دومین مدالش در المپیک را کسب کرد، یک‌سال پرهیاهو را پشت سر گذاشته است. ماجرای اختلاف کیانوش رستمی با کادرفنی تیم‌ملی از ابتدای ‌سال ٩٥ استارت خورد؛ زمانی که حسین توکلی برکنار و سجاد انوشیروانی سرمربی تیم‌ملی شد. او با تمرینات شخصی به المپیک ٢٠١٦ رفت و با مدال طلا برگشت. با این‌حال، بعد از المپیک هیچ چیز دلخواه قهرمان ریو پیش نرفت تا این‌که چند ماه قبل از مسابقات جهانی ٢٠١٧ بار دیگر او تصمیم گرفت با شرایط نسبتا خاص به اردوی تیم‌ملی برود. در فاصله ٣ هفته مانده تا آغاز رقابت‌های جهانی آمریکا با ملی‌پوش دسته ٨٥ کیلوگرم در محل تمرین تیم‌ملی همکلام شدیم. در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» را با کیانوش رستمی می‌خوانید:

از شرایط خودت شروع کنیم. دیدم که از ناحیه زانو احساس درد می‌کردی، مشکل خاصی است؟

این مصدومیت برای ٧، ٨‌سال قبل است. یک دوره زمانی که مصدومیت شدیدی داشتم با تلاش پزشکان توانستم تمرین کنم. حتی قبل از المپیک ٢٠١٦ نیز در فاصله ٢ هفته تا شروع مسابقات از ناحیه زانو دچار مشکل شدم که با تلاش دکتر نوروزی و فیزیوتراپی که انجام دادم، توانستم آمادگی‌ام را به دست آورم. الان هم مشکل خاصی ندارم و مجبورم با این درد کنار بیایم.

بعد از المپیک اتفاقاتی افتاد که ماه‌ها از وزنه‌برداری دور بودی، حتی در یکی از مصاحبه‌هایت به ما گفتی که ممکن است خداحافظی کنی.

بله، من نزدیک ١١ ماه تمرین نکردم. حاشیه‌هایی برای من در این مدت به وجود آمد که واقعا از ورزش و وزنه‌برداری دلسرد شده بودم. بعد از اتفاقاتی که افتاد، تصمیم گرفتم تمریناتم را آغاز کنم و الان نزدیک به ٢ ماه و نیم است که جدی تمرین می‌کنم. خدا را شکر از وضعیتم با توجه به این‌که مدت‌زمان کمی تمرین کردم، راضی هستم.

در روزهای اخیر اعلام شد که مشکلی در روند صدور ویزای تو به وجود آمده و به دوبی هم سفر کردی. درنهایت این مشکل رفع شد؟

جلسه اولی که به سفارت رفتم، به ما گفتند که همه چیز درست و روی روال است. بعد از مدتی دوباره اعلام کردند که ویزای من به مشکل خورده و باید به دوبی بروم. برای بار دوم مبلغی که لازم بود را پرداخت کردیم تا به سفارت برویم. رفتم آن‌جا و از مسئولان توضیح خواستم که چرا مرا دوباره خواسته‌اند. به‌هرحال مسأله خاصی نگفتند و بار دیگر از من و برادرم انگشت‌نگاری کردند. این‌بار هم یک برگه دیگر به من دادند و گفتند که کارها حل می‌شود.

تمامی وزنه‌برداران برای صدور ویزای آمریکا استرس دارند. واقعا اگر ایران به دلیل مسائل سیاسی مسابقات جهانی را از دست بدهد، به نظرت این رقابت‌ها رسمیت پیدا می‌کند؟

با این حاشیه‌هایی که برای ما درست کردند، هنوز چیزی درباره صدور یا عدم صدور ویزای ما معلوم نیست. البته ما که پیگیر ماجرا هستیم و دوست داریم پرچم ایران را در کشور آمریکا به اهتزاز درآوریم. من امیدوارم کارشکنی از سوی آمریکا صورت نگیرد. اگر این‌طور باشد باید به حال آنها تأسف بخوریم که میزبانی مسابقات جهانی را گرفتند، بعد با مسائل سیاسی قصد دارند ورزشکاران کشورهای دیگر را تحت ‌تأثیر قرار دهند.

از وضع کلی تیم‌ملی بگو. با آمادگی‌ای که در خودت و سایر وزنه‌برداران می‌بینی، چقدر به قهرمانی در جهان امیدواری؟

امسال تیم خیلی خوبی داریم. از سوی دیگر، مسابقات سطح پایین‌تری نسبت به سال‌های قبل دارد، چون ٩ کشور به دلیل محرومیت در آمریکا حاضر نیستند. این مسأله در کنار آمادگی بالای وزنه‌برداران ایرانی شانس ما را برای قهرمانی در جهان بالا می‌برد. پاک بودن وزنه‌برداران ایرانی باعث شده ما برخلاف کشورهای دیگر مجوز حضور در مسابقات را داشته باشیم که باید به این مسأله افتخار کنیم.

در رکوردگیری نهایی تیم‌ملی در بابلسر هم شرکت نکردی تا انتقادات بیشتر شود. برخی معتقدند رفتار فدراسیون با کیانوش رستمی مصداق بارز ورزشکارسالاری است.

چرا این حرف را می‌زنید؟ من دوست دارم جواب سوال شما را با یک مثال بدهم. یک راننده کنار شما نشسته و خوابش می‌آید. وقتی به او می‌گویید که خوابت می‌آید، بزن کنار؛ متوجه نمی‌شود. چندبار که این اتفاق تکرار می‌شود، شما مجبور هستی که از ماشین پیاده شوی. بنده هم همین کار را کردم و از تصمیم خودم راضی‌ام. نتیجه‌ای که من در المپیک گرفتم، بهترین رکوردهای کل زندگی‌ام بود. اگر واقعا ورزشکارسالاری یا به قول برخی کیانوش‌سالاری بود، هیچ وقت نمی‌توانستم هم مدال طلا بگیرم و هم رکورد جهان را بزنم. فکر می‌کنم مردم خودشان باهوش هستند و مسائل را درک می‌کنند.

اما این‌که شخصی تمرین می‌کنی و حاضر نیستی مثل بقیه باشی، این شائبه را ایجاد می‌کند که مغرور هستی و فقط خودت را می‌بینی.

من برخلاف عقیده برخی، نه اخمو هستم و نه مغرور. من روی کارم تمرکز می‌کنم و کاری به حواشی ندارم. خدا را شکر نه پول آن‌چنانی به ما می‌دهند و نه آن‌قدر به ما می‌رسند که بخواهم شخصا کاری کنم. جالب است که تنها ورزشکار کرمانشاهی هستم که ٤ مدال جهان و ٢ مدال المپیکی دارم، اما یک متر در شهر خودم زمین ندارم! یک مدال المپیک برابر ١٠٠ مدال جهانی است، اما به‌نظر می‌رسد برخی ارزش این مدال را نمی‌دانند. به من که نرسیدند، حداقل مسئولان کاری کنند که ورزش در ایران نمیرد و یک ورزشکار انگیزه داشته باشد که به ورزش حرفه‌ای بپردازد و زندگی‌اش هم در رفاه باشد.

اخیرا شایعه دیگری مبنی بر این‌که برای پناهندگی اقدام کرده بودی، منتشر شد.

اصلا این شایعات درست نیست و صحبت کردن از پناهندگی برای کسی که ٢ مدال المپیک برای کشورش آورده، زشت است. باور کنید اگر من کشورم را دوست نداشتم و نمی‌خواستم برای ایران افتخار بیاورم، یک روز هم در این سالن نمی‌ماندم. آدمی نیستم که بخواهم نمایش بازی کنم و همیشه کارهای من روی حساب و کتاب است. وقتی پرچم ایران در میادین مختلف به اهتزاز درمی‌آید، آن لحظه را نمی‌توانم با هیچ چیز دیگری در دنیا عوض کنم.

بعد از المپیک در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکردی. سوال این است که می‌توانی در مسابقات جهانی‌ رکوردهای المپیک را تکرار کنی؟

آرزوی من این است که بتوانم رکوردهای المپیک را تکرار کنم چون در آن‌جا رکورد دنیا را جابه‌جا کردم. سعی من هم بر این است که چنین اتفاقی رخ دهد اما باز هم می‌گویم که ٢ ماه و نیم است که تمریناتم را آغاز کرده‌ام و به دلیل برخی بی‌مهری‌ها فرصت‌های طلایی را برای تمرین از دست دادم. در این مدت هم ٢ بار به سفارت آمریکا رفتم و چند روز از تمرینات را از دست دادم. برای یک ورزشکار حرفه‌ای یک روز تمرین نکردن، با ١٠ روز تمرین کردن جبران می‌شود. با تمام این مسائل از وضعیتم راضی‌ام.

با تمام این مسائل و با توجه به غیبت وزنه‌برداران ٩ کشور ازجمله رقیب سرسخت چینی‌ات، قول طلای جهان را می‌دهی؟

من می‌گویم ورزش برای همین قشنگ است که نمی‌توانی آن را پیش‌بینی کنی. مهم این است که خبرنگاران، مردم و مسئولان به یک ورزشکار کمک کنند و حتی اگر زمین افتاد، دستش را بگیرند، نه این‌که او را له کنند. مهمترین رقیب من همیشه خودم و رکوردهایم بوده‌‌اند و اصلا به حریف چینی یا وزنه‌بردار دیگری تا به حال فکر نکرده‌ام.

لینک به ارسال
 معمولا زمانی که در ورزش حرفه‌ای درباره استفاده از موادنیروزا و دوپینگ صحبت می‌شود، بیشتر ورزش نوجوانان و سنین پایین نادیده گرفته می‌شود. با این حال طبق مطالعات اخیری که انجام شده دوپینگ در رده نوجوانان در حال افزایش است.

شیوع دوپینگ در رده نوجوانان در کشورهای مختلف مشهود است. طبق آمارهای اخیر در آمریکا از هر ۱۲ پسری که در دوران دبیرستان ورزش می‌کنند، چهار نفر مواد نیروزا مصرف می‌کنند. این رقم در دختران سه درصد است. بنابراین دوپینگ در ورزش‌های نوجوانان نیز در حال‌ گسترش و افزایش است.

در میان دوپینگ‌های مختلف، دوپینگ هورمونی بیش از دوپینگ‌های دیگر شیوع یافته و در میان نوجوانان محبوب شده است.

نوجوانان برای این که رویای مدال کسب کردن در ورزش‌های رقابتی را دارند غالبا به سمت این نوع دوپینگ کشیده می‌شوند.

هورمون رشد یا Somatotropin هورمونی است که از پروتئین خاصی تشکیل شد و بر اساس پیام‌های شیمیایی خاصی که از هیپوتالاموس به مغز فرستاده می‌شود ترشح می‌شود و وارد جریان خون می‌شود.

سونامی دوپینگ در ورزشکاران نوجوان

این هورمون در زمان خواب بیشترین ترشح را دارد و باعث ترمیم شدن بافت‌های عضلانی، رشد استخوان‌ها، سوختن چربی‌ها و ... می‌شود.

هورمون رشد همچنین بر تولید کرتیزول، هورمون استرس تاثیرگذار است.

کورتیزول ممکن است سرعت ریکاوری را کم کند و باعث افزایش وزن، کم شدن ایمنی بدن، کاهش تراکم استخوان و کاهش حافظه شود.

هورمون‌ رشد در زمان نوجوانی بیشتر ترشح می‌شود و از زمان میانسال ترشح آن کاهش می‌یابد.

هورمون رشد می‌تواند باعث افزایش انرژی، افزایش استقامت و کاهش چربی‌های بدن می‌شود.

با توجه به فواید هورمون شد، اقبال به انجام دوپینگ هورمونی افزایش یافته است.

هورمون‌های رشد مصنوعی نیز روز به روز در بین ورزشکاران، بیشتر شایع می‌شوند.

بیشتر در ورزش‌های بیسبال، فوتبال، وزنه‌برداری و دوومیدانی از این دوپینگ استفاده می‌شود.

IOC پیش از این استفاده از هورمون رشد را ممنوع کرده است. با این حال تا سال ۲۰۰۰ تشخیص دادن این دوپینگ راحت نبود.

* مضرات دوپینگ هورمونی:

استفاده از دوپینگ هورمون رشد می‌تواند عوارض زیر را به همراه داشته باشد:

- افزایش فشار خون

- رشد بی‌رویه استخوان‌ها

- دیابت

- ورم

- کاهش طول عمر

- سرطان

- مشکلات قلبی – عروقی

- زخم شدن جای تزریق‌ها

ورزشکاران همچنین باید بدانند که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده هورمون‌های رشد مصنوعی مجوز فعالیت ندارند. به همین دلیل قیمت بسیاری از این محصولات پایین و کیفیت آنها کم است.

می‌توان با افزایش آگاهی و آموزش ورزشکاران در سنین نوجوانی با کمک والدین و مربیان از خطرات جدی که از این گونه دوپینگ‌ها برای آنها دارد جلوگیری کرد.

لینک به ارسال

معنوی نژاد: در ایتالیا هستم و هیچ مشکلی نیست

شب گذشته تیم والیبال ورونا ایتالیا که جواد معنوی نژاد را در ترکیب خود دارد رکوردی جدید را در سری آ به نام خود ثبت کرد. دیدار ورونا و راونا پس از سال 2000 که سیستم رالی در سری A اعمال
شد، طولانی‌ترین بازی لیگ ایتالیا لقب گرفت. این بازی 162 دقیقه طول کشید و رکورد قبلی را که متعلق به رویارویی دو تیم «بلونو» و «والنتینا» بوده و 160 دقیقه طول کشیده بود را جابجا کرد.

پس از این دیدار جواد معنوی نژاد که این روزها شایعات زیادی را پیرامون خود می بیند، گفت:« همه چیز در ورونا خوب است و من از شرایط راضی‌ام. در جهت هماهنگی تلاش می کنم و بستگی به نظر آقای گربیج دارد که چه زمانی به من بازی بدهد. همانطور که می بینید ‌هنوز در ایتالیا هستم و جای دوستان خالی و مشکلی هم به وجود نیامده است. می خواهم در لیگ اروپا به عنوان یک شانس کم نظیر بخت آزمایی، شرکت کنم.»

لینک به ارسال

نادی یک جلسه محروم شد

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، هفته ششم لیگ برتر والیبال روز سه شنبه 16 آبانماه با شش دیدار پیگیری شد.

بر اساس گزارش ناظر مسابقه هاوش و سایپا، علیرضا نادی، کاپیتان تیم هاوش گنبد در دیدار با سایپا به امیر غفور توهین کرده است و جلسه کمیته انضباطی برای رسیدگی به این موضوع امروز (دوشنبه) تشکیل شد و پس از شنیدن گزارش ناظر مسابقه و اظهارات نادی رای زیر را صادر شد:

نظر به اینکه علیرضا نادی بازیکن تیم گنبد در مسابقه بین تیم‌های سایپا تهران و هاوش گنبد به امیر غفور بازیکن تیم سایپا بی احترامی کرده است و با توجه به ابراز ندامت از سوی نامبرده و سوابق مثبت این بازیکن در تیم ملی و اینکه با حضور در کمیته انضباطی مطالبی را در دفاع از خود بیان کرد، با استناد به مواد 3 و 4 آئین نامه انضباطی علیرضا نادی را به یک جلسه محرومیت تعلیقی از زمان صدور رای تا پایان مسابقات فصل 96 لیگ برتر والیبال محکوم می‌شود.

لینک به ارسال

پتروشیمی بدون باخت، گرگانی ها بدون برد

با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، نیم فصل اول لیگ برتر بسکتبال با حضور 9 تیم فشرده پیگیری شد و تیم ها در یک ماه توانستند نیمی از مسابقات خود را برگزار کنند.

نکته قابل پیش بینی در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر، صدرنشینی پتروشیمی بندرامام بود که با وجود داشتن بازیکنان ملی پوش توانست قاطعانه در صدر جدول بدون شکست قرار بگیرد. شاگردان مهران شاهین‌طبع در تمامی مسابقات خود در نیم فصل اول برنده شدند.

از سوی دیگر می توان گفت مهرام که همواره جزو مدعیان اصلی بسکتبال ایران بوده و قهرمانی های متعددی در کارنامه دارد، با توجه به تیم کم ستاره ای که امسال بسته، نتوانست نتیجه لازم را بگیرد. تیم مصطفی هاشمی که روز گذشته نتیجه را به صدرنشین واگذار کرد، در رده چهارم ایستاده است.

نکته جالب دیگر، رده ششمی تیم دانشگاه آزاد یکی دیگر از مدعیان سال های اخیر بسکتبال ایران است. همچنین شهرداری گرگان دیگر تیم قدیمی و ریشه دار بسکتبال کشورمان بدون حتی یک برد قعرنشین مانده و وضعیت جالبی ندارد.

پشت سر پتروشیمی در صدر جدول تیم مهران حاتمی هست که در نیم فصل اول خوب کار کرده و می تواند یکی از مدعیان قهرمانی باشد. شهرداری تبریز با هدایت سرمربی تیم ملی در رده دوم قرار دارد. نفت آبادان هم که در سال های اخیر جزو مدعیان بوده، در رده سوم است.

بعد از پایان نیم فصل اول، بازیکنان ملی پوش به اردوی تیم ملی می‌روند و تیم ملی چند بازی در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 در ایران و خارج از ایران برگزار خواهد کرد.

بعد از گذشت چند هفته، نیم فصل دوم آغاز می شود و با همین فشردگی برگزار خواهد شد تا در نهایت تا پایان سال 96 مسابقات پلی آف هم برگزار و از قهرمان لیگ رونمایی شود.

لینک به ارسال

سیچوان با دابل دابل حدادی پیروز شد

در ادامه دیدارهای لیگ بسکتبال چین، تیم‌های جیانگسو تونگشی و سیچوان پینشنگ وال که بازیکنانی ایرانی در اختیار دارند مقابل حریفان خود به میدان رفتند.

در بازی نخست، تیم جیانگسو نیز در خانه حریف مقابل «شنژن لیوپاردز» با نتیجه سنگین 129 بر 98 متوقف شد. صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان پیشین تیم ملی توانست در مدت 28 دقیقه و 14 ثانیه حضورش در زمین، 7 امتیاز، 9 ریباند و 3 پاس گل به سود تیمش ثبت کند. «دومینیک جونز» 21 امتیاز و 6 ریباند دیگر برای جیانگسو به دست آورد.

در دیدار بعدی، تیم سیچوان با حضور حامد حدادی با نتیجه 113 بر 100 مقابل میهمان خود «بایی راکتس» به پیروزی رسید. کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران در مدت 30 دقیقه و 34 ثانیه حضورش در زمین توانست 25 امتیاز، 18 ریباند و 4 پاس گل به نام خود ثبت کند. مِنگ دا 27 امتیاز دیگر برای سیچوان به دست آورد.

لینک به ارسال

تمرین مشترک آزادکاران بزرگسال و امید

در شرایطی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران باید تا چند روز دیگر در رقابت های جهانی در لهستان شرکت کند، روز گذشته در یک اقدام جالب اعضای این تیم با تیم بزرگسالان کشتی آزاد تمرین مشترک برگزار کردند.

هدایت امیدها برعهده علیرضا رضایی است و تیم بزرگسالان هم در غیاب چند ستاره مثل حسن یزدانی این روزها زیر نظر محمد طلایی خود را آماده مسابقات پیش رو می کند.

آزادکاران این ۲ تیم روز گذشته با هم روی تشک تنه به تنه شدند تا تمرین سنگینی را برگزار کنند.

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی هم ناظر تمرین کشتی گیران امید و بزرگسال بود.

01253367.jpg

01253365.jpg

01253364.jpg

01253366.jpg

لینک به ارسال

رونمایی از ترکیب تیم ملی تکواندو در فینال گرندپری

مرحله فینال مسابقات گرندپری 2017 با حضور 16 تکواندوکار برتر (هر وزن دو نماینده از هر کشور) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده از 11 آذرماه به مدت دو روز در "آبیجان" ساحل عاج برگزار می‌شود تا در نهایت مدال آوران 4 وزن 58-، 68-، 80- و 80+ کیلوگرم در گروه مردان و 4 وزن 49-، 57-، 67- و 67+ کیلوگرم زنان مشخص و معرفی شوند.

01253876.jpg

تیم‌ملی تکواندو کشورمان که از 6 آبان‌ماه تمرینات خود را برای شرکت در این رویداد در مرکز جهانی تکواندو آغاز کرده است با ترکیب آرمین هادی‌پور و فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، ابوالفضل یعقوبی در وزن 68- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G8 است و به نفر اول هر وزن 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز و نفر سوم 28.8 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد.

لینک به ارسال

بهمن برابر آبادانی‌ها شکست را پذیرفت

مسابقات روز دوم دور رفت مرحله سوم سوپر لیگ بسکتبال بانوان امروز(پنجشنبه) با برگزاری 4 دیدار به میزبانی آبادان پیگیری شد. در مهم ترین دیدار امروز دو تیم گروه بهمن و پالایش نفت آبادان به مصاف هم رفتند.دراین دیدار شاگردان پریناز طائرپور نخستین باخت را درسوپر لیگ تجربه کردند. در این بازی تیم گروه بهمن با نتیجه 70 بر 90 بازی را واگذار کردند.

شرکت ملی گاز تهران نیز با نتیجه 72 بر 53 از سد هیئت اصفهان گذشت. ساسان کرمان که روز گذشته بازی خود را برابر استقلال جنوب با پیروزی پشت سر گذاشته بود امروز نیز دومین پیروزی خود را به دست آورد و با نتیجه 74 بر 58 شهرداری تبریز را مغلوب کرد.

هیئت بسکتبال خراسان رضوی نیز با نتیجه 75 بر 49 استقلال جنوب را پشت سر گذاشت. به این ترتیب مرحله سوم رقابت های سوپر لیگ بسکتبال بانوان به پایان رسید.

نتایج  روز دوم مرحله سوم دور رفت سوپر لیگ به شرح زیر است:

هیئت بسکتبال اصفهان 53 – شرکت ملی گاز تهران 72

گروه بهمن 70 – شرکت ملی پالایش نفت آبادان 90

ساسان کرمان 74- شهرداری تبریز58

هیئت بسکتبال خراسان رضوی 75- استقلال جنوب 49

لینک به ارسال

روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور ثبت شد

فدراسیون کشتی در چهار سال گذشته در تلاش بود تا روز پنجم شهریورماه زادروز جهان پهلوان غلامرضا تختی به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور به ثبت برسد.

این موضوع بارها از سوی فدراسیون کشتی و شخص رسول خادم با وزیر فعلی و قبلی ورزش در میان گذاشته و با موافقت آنها مواجه شد.

به نظر می رسد بعد از گذشت چند سال بالاخره روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور از سال آینده ثبت خواهد شد.

سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تایید این خبر گفت: پنجم شهریورماه به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور در سال 97 به ثبت رسید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری