Hossein

آرشیو خبرهای ورزشی (به جز فوتبال)

380 ارسال در این موضوع قرار دارد

امیر غفور از هفته بعد به سری‌آ پای می‌گذارد

امیر غفور که بعد از کش و قوس های فراوان در جریان برگزاری رقابت های قهرمانی جهان حضور خود در سری آ ایتالیا را قطعی کرد، برای سفر به ایتالیا با مشکلاتی مواجه شده بود.

این پشت خط زن باتجربه تیم ملی که با باشگاه «ورو والى مونزا» قرارداد امضا کرده، در هفته های اخیر منتظر صدور ویزای خود از سوی سفارت ایتالیا بود و در این اتفاق تاخیر زیادی به وجود آمد.

01345183.jpg

در شرایطی که مونزا شب گذشته در اولین دیدار خود از فصل جدید سری آ مقابل ورونا شکست ۳ بر یک را تجربه کرد، امیر غفور امروز به ایتالیا رسید. بالاخره با رفع مشکلات ویزایی آخرین لژیونر والیبال ایران هم راهی ایتالیا شد تا طی یکی، ۲ روز آینده به تمریناتش مونزا اضافه شود.

امیر غفور در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار "ورزش سه" اعلام کرد به ایتالیا رسیده و به زودی در تمرینات این تیم حاضر می شود. البته این ملی پوش ایرانی در هفته های اخیر در تمرینات سایپا حاضر شده بود تا آمادگی خود را حفظ کند.

01345182.jpg

باید دید امیر غفور بعد از غیبت در هفته اول سری آ از هفته آینده تیمش باید مقابل لاتینا قرار بگیرد، به میدان می رود یا جا افتادن این بازیکن در ترکیب مونزا به خاطر دیر اضافه شدنش به طول خواهد انجامید.

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شکست یاران معروف و میرزاجانپور در سری آ

لیگ های والیبال در قاره سبز طی روزهای اخیر آغاز شده و لژیونرهای ایرانی هم از امروز در ترکیب تیم های خود به میدان رفتند.

در چارچوب هفته اول سوپرلیگ ترکیه، تیم "زراعت بانک" که فرهاد قائمی و صابر کاظمی، 2 ملی پوش ایرانی را در اختیار دارد، مقابل "هالک بانک" مدافع عنوان قهرمانی قرار گرفت. این جدال نزدیک بین 2 مدعی قهرمانی این فصل در نهایت با حساب 3 بر 2 به سود هالک بانک به اتمام رسید تا 2 لژیونر ایرانی در ترکیب زراعت بانک در هفته اول سوپرلیگ ترکیه شکست را تجربه کنند.

همچنین در سری آ ایتالیا سعید معروف، محمدجواد معنوی نژاد، مرتضی شریفی و مجتبی میرزاجانپور در ترکیب تیم های خود به میدان رفتند؛ اما امیر غفور که به دلیل صادر نشدن روادیدش هنوز نتوانسته به ایتالیا سفر کند، در ترکیب تیم مونزا غایب بود.

تیم والیبال سیه نا که این فصل با هدایت خوان سیچلو و در اختیار داشتن سعید معروف وارد سری آ شده، در هفته نخست برابر ترنتینو یکی از پرافتخارترین تیم های ایتالیا به میدان رفت. این دیدار در نهایت با حساب 3 بر صفر(25 بر 20، 25 بر 20 و 25 بر 22) به سود ترنتینو به پایان رسید تا کاپیتان تیم ملی ایران اولین شکست خود را در سری آ تجربه کند.

در بازی دیگر که می توانست تقابل ایرانی ها در هفته اول لقب بگیرد، تیم مونزا در غیاب امیر غفور شکست 3 بر یک را برابر ورونا تجربه کرد که 2 لژیونر ایرانی را در ترکیب خود دارد. جواد معنوی نژاد و مرتضی شریفی در ترکیب ورونا حضور داشتند و با هدایت گربیچ توانستند هفته نخست را با پیروزی پشت سر بگذارند.

همچنین تیم کاستلانا برابر ویبو والنتیا در هفته اول به میدان رفت. مجتبی میرزاجانپور، دریافت کننده ایرانی در ترکیب کاستلانا حضور داشت؛ اما این تیم با نتیجه 3 بر یک برابر حریف خود شکست خورد.

در هفته اول سری آ تیم مودنا هم با هدایت خولیو ولاسکو و در اختیار داشتن زایتسف 3 بر صفر از سد سورا گذشت.

01345017.jpg

1 کاربر پسند دیده است

لینک به ارسال

آخرین وضعیت کاپیتان بسکتبال ایران در آمریکا

صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران که برای حضور در تمرینات دو تیم «ساوت بی لیکرز» و «سانتا کروز واریوز» در آمریکا به سر می برد، در لیست ۳ نفره تیم واریورز برای معرفی به درفت (یار کشی) قرار گرفت.

او‌ با واریورز قرارداد بست تا نامش در لیست درفت امسال جی لیگ آمریکا قرار‌ بگیرد. مراسم درفت جی لیگ روز ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر ) انجام می شود و باید دید سرنوشت کاپیتان صمد چگونه رقم می خورد.

شرایط اینگونه است که بازیکنان در ترکیب تیم های خود به میدان می روند و مربیان و مسئولان باشگاههای حاضر در جی لیگ که سطح دوم بسکتبال آمریکا به حساب می آید، از میان بازیکنان حاضر در درفت نفرات شاخص را جذب خواهند کرد.

صمد نیکخواه بهرامی در چند فصل اخیر برای تیم های حاضر در لیگ CBA چین بازی کرده است. او از تیم ملی خداحافظی نکرده؛ اما شرایط ادامه بازی اش با پیراهن تیم ملی نیز مشخص نیست.

1 کاربر پسند دیده است

لینک به ارسال

واکنش رییس بسکتبال به جنجال دوغ و ماست

هفته قبل بود که انتشار مصاحبه ای از یکی از ملی پوشان بسکتبال که برخی کمبودهای موجود در اردوی تیم ملی را بازگو کرده بود، با واکنش تند مدیر تیم های ملی همراه شد. مسعود قاسمی که به عنوان سرپرست با تیم بزرگسالان در ماههای اخیر همکاری کرده، امکاناتی که در ماههای اخیر در اختیار ملی پوشان بوده را در گفت و گویی با "ورزش سه" نام برد و با عصبانیت درباره اعتراض بسکتبالیست ها حرف زد.

موج بعدی اعتراض دسته جمعی ملی پوشان بسکتبال بود که با مصاحبه تند حامد حدادی آغاز شد و سپس سایرین هم در صفحه های شخصی خود در اینستاگرام با کنایه درباره شام اضافه یا خوردن مک دونالد در سفرهای خارجی به اظهارات سرپرست تیم ملی واکنش نشان دادند.

همچنین شروع لیگ برتر بسکتبال، حضور بازیکنان دورگه در تیم ملی، خداحافظی احتمالی ستاره ها و شایعه سهم خواهی فدراسیون از قهرمانی پتروشیمی در آسیا از دیگر بهانه هایی بود که باعث شد دقایقی با رامین احمدی طباطبایی همکلام شویم. در ادامه مشروح صحبت های رییس فدراسیون بسکتبال با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید:

از تیم های لیگ برتری ضمانت گرفتیم

اولین کاری که برای شروع فصل جدید لیگ برتر انجام دادیم، تنظیم آیین نامه جدید بود. از چندی قبل جلسات به صورت منظم برگزار و آیین نامه جدیدی را تنظیم کردیم. ۱۱ تیم در جلسه قرعه‌کشی اعلام آمادگی کردند و ضمانت های لازم هم از آنها گرفته شده است. تمام موارد را در آیین نامه پیش بینی کردیم تا تیم ها در میانه لیگ کناره گیری نکنند و بتوانیم لیگ باکیفیتی داشته باشیم. به جز شهرداری تبریز که هنوز تکلیفش به درستی مشخص نشده، سایر تیم ها برای شروع لیگ آماده هستند.

دعوت از دورگه‌ها را در دستور کار داریم

درباره به کارگیری بازیکنان دورگه در تیم ملی بسکتبال که از سوی سرمربی تیم ملی هم درخواستی مطرح شده بود، ما مکاتباتی انجام دادیم. مراحل اداری این کار در حال انجام است و اگر ۲ بازیکنی که از آنها نام برده شده؛ یعنی مایک رستم‌پور و آرون گرامی‌پور خودشان تمایل به حضور در تیم ملی داشته باشند، به زودی اقدامات لازم برای دعوتشان به تیم ملی انجام می گیرد. البته از نظر فنی هر بازیکنی که به تیم ملی دعوت می شود، باید مورد تایید کادرفنی باشد. با این حال کارنامه این ۲ بازیکن نشان می دهد بازیکنان باکیفیتی هستند و سرمربی تیم ملی هم آنها را تایید کرده است. امیدوارم به زودی این روند طی شود تا آنها هم بتوانند به تیم ملی ایران کمک کنند.

صمد و حامد حرفی از خداحافظی نزدند

صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی جزو بازیکنان باتجربه ما هستند و فدراسیون و کادرفنی حساب ویژه ای روی آنها باز می کنند. اگر بعد از سال ها بازی کردن یک بار هم به هر دلیلی آنها نتوانستند تیم ملی را همراهی کنند، نباید زحماتشان را نادیده بگیریم. باید بزرگان تیم ملی را حفظ کنیم چون در سال های اخیر کمک زیادی به تیم ملی کردند. آنها هیچ حرفی از خداحافظی نزدند و انشاالله در اولین اردوی تیم ملی هم حاضر می شوند.

درمان حدادی زیر نظر فدراسیون است

حامد حدادی با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند. البته درمان او زیر نظر فدراسیون پیگیری می شود و این روزها نیز او زیر نظر بدنساز در سالن فدراسیون خودش را آماده می کند. از وضعیت باشگاهی اش خبری ندارم؛ اما با شروع اردوی تیم ملی می تواند مثل همیشه کنار سایر بازیکنان حضور داشته باشد. صمد نیکخواه بهرامی هم که در آمریکا هست و مراحل قرارداد باشگاهی اش را طی می کند.

صحبت از دوغ و ماست در شان تیم ملی نیست

من در یک هفته اخیر در این باره صحبتی نکردم چون نمی خواستم به حاشیه ها دامن بزنم. از نظر من صحبت کردن از دوغ و ماست در شان تیم ملی نیست. ما متخصص تغذیه ای در تیم ملی داشتیم که با نظر او برنامه هفتگی غذایی بازیکنان را تنظیم می کردیم. اصلا بحث صرفه جویی مطرح نبوده و حتی هر بازیکنی خارج از آن برنامه غذایی هر چیزی که درخواست می کرد، برایش تهیه می شد.

01345110.jpg

گفتم هر کمبودی دارید، به خودم بگویید

بازیکنان در تهران که در هتل المپیک حضور داشتند و امکانات برایشان مناسب بوده است. بارها به حامد حدادی و صمد به عنوان بازیکنان باتجربه تیم ملی گفته بودم که اگر ملی پوشان هر کمبودی دارند، به ما بگویند تا برایشان فراهم کنیم. این حرف ها اصلا نباید به رسانه ها کشیده می شد و اینطور به آن دامن می زدند. شاید هم تاکنون کمبودی وجود داشته چون این اتفاق ممکن هر جایی رخ دهد؛ اما با همکاری بازیکنان خیلی زود حل و فصل شده است.

شاید یک روز با اتوبوس زودتر برسیم

در بحث سفرهای خارجی هم شرایط همینگونه بوده و سعی کردیم بهترین امکانات را برای بازیکنان فراهم کنیم. برخی مسائل اصلا نباید رسانه ای شود. مثلا شرایط خاصی پیش می آید که شاید با اتوبوس زودتر به تمرین برسیم و همه همکاری می کنند و آن روز با اتوبوس می رویم. این ها صحبت های درون خانوادگی است و نباید به بیرون درز کند چون شکل خوبی ندارد.

سرپرست تیم ملی با بازیکنان رفیق است!

مسعود قاسمی به عنوان سرپرست تیم ملی با بازیکنان رابطه خوبی دارد و با آنها رفیق است. الان هم که این صحبت ها مطرح شده، اختلافی بین او و بازیکنان تیم ملی نیست. امان از این فضای مجازی که باعث شد برخی حاشیه ها به وجود بیاید. مطمئن باشید که این حاشیه ها تاثیری روی تیم ملی نخواهد گذاشت.

دنبال سهم خواهی از قهرمانی پتروشیمی نیستیم

خوشحالم که تیم پتروشیمی با حمایت فدراسیون و با آن شرایط سخت به مسابقات جام باشگاههای آسیا اعزام شد و با جام قهرمانی بازگشت. تیم قهرمان پاداشی دریافت می کند که طبیعتا به باشگاه پتروشیمی می رسد. این پاداش برای خودشان است و آنها تصمیم می گیرند که چطور آن را خرج کنند. فدراسیون در زمینه اعزام هزینه های برای بلیت و ویزا انجام داده بود که باید از سوی باشگاه پتروشیمی پرداخت شود. غیر از این ما هیچ چشمداشتی به پاداش پتروشیمی نداریم و دنبال سهم خواهی هم نیستیم.

1 کاربر پسند دیده است

لینک به ارسال

گلاره ناظمی داور فینال یا رده‌بندی المپیک جوانان

دیروز اسامی تیم داوری دو بازی نیمه نهایی اعلام شد که در بین آنها نام گلاره ناظمی به چشم نمی خورد. از اینرو و با توجه به ماندن گلاره ناظمی در آرژانتین احتمالا قضاوت یکی از دو بازی رده بندی یا فینال مسابقات به او محول خواهد شد.

فوتسال المپیک جوانان در آرژانتین در دو بخش آقایان و خانم ها در جریان است و از آنجایی که ایران در بخش آقایان تیم داده بود نتوانست تیم خانم ها را راهی این بازی ها کند. بر اساس قانون به جزء کشور میزبان سایر کشورها فقط باید یک تیم به بازی ها معرفی کنند. تیم آقایان یا خانم ها.

تیم المپیک فوتسال ایران با رهبری علی صانعی دو مسابقه خود را با پیروزی های پر گل پشت سر گذاشت. در بازی با جزایر سلیمان 9-2 پیروز شد و تیم کاستاریکا را هم 9-3 برد اما به دلیل باخت در برابر تیم های برزیل (4-0) و روسیه (2-1) از جدول بازی ها حذف شد.

جالب اینکه گلاره ناظمی بازی های تیم فوتسال زیر 20 سال ایران در آرژانتین را دیده است و در این باره می گوید: « در خصوص بازی با ایران هم باید بگویم من این بازی را دیدم. تیم ایران در برابر روسیه ارایه گر بازی خوبی بود و جدال سفت و نفس گیری با تیم حریف داشت. نتیجه بازی این را نشان می دهد و شاید اگر شرایط بازی به سود ایران می شد بچه های تیم ملی بازی را می بردند. شکست در برابر برزیل و روسیه عیب نیست چرا که این دو تیم از بهترین های جهان هستند.»

البته عدم حضور تیم خانم های ایران در آرژانتین به سود گلاره ناظمی شده چرا که اگر ایران در بازی ها شرکت می کرد و به مراحل پایانی بازی ها صعود می کرد گلاره ناظمی از جدول داوران حذف می شد.

01345049.jpg

دیدگاه ناظمی در مورد مقایسه شدن با فغانی

خیلی ها گلاره ناظمی را علیرضا فغانی فوتبال بانوان می دانند. هر چند گلاره در فوتسال سوت می زند. او در این باره دیدگاه جالبی دارد و می گوید:« من به عنوان یک شهروند ایرانی به علیرضا فغانی احترام می گذارم و به او افتخار می کنم. اما واقعیت این است که مسیر خود را می روم و خودم هستم و این را باید به صراحت بگویم یکی از دلایل پیشرفت من جایگاه فوتسال ایران در جهان است. دیدگاه تیم چینش داوری نسبت به داوران ایران مثبت است و این به خاطر جایگاه جهانی فوتسال است. آنها می گویند شما در ایران بازی بازیکنانی را قضاوت می کنید که در آسیا و جهان مطرح هستند. این مسئله کمک زیادی برای پیشرفت به ما کرده است.»

آخرین تورنمنتی که  گلاره ناظمی در آن حضور داشته بازی های قهرمانی دانشجویان جهان بوده که چند ماه پیش در آلماتی قزاقستان برگزار شد و این داور بین المللی به همراه زری فتحی از شیراز بازی ها متعددی را سوت زد. او در بازی نهایی داور سوم بود. جالب اینکه قضاوت چند بازی آقایان هم به او محول شد که به خوبی از نحوه قضاوت آن بر آمد. گلاره ناظمی بازی های آسیایی و هم چنین جام ملتها را سوت زده و با سوت زدن در بازی های جام جهانی افتخارات او کامل می شود. هر چند درحال حاضر در فوتسال خانم ها، جام جهانی برگزار نمی شود اما صحبت هایی است که در سال 2020 در کنار جام جهانی آقایان جام جهانی خانم ها نیز برگزار شود.

01345048.jpg

گلاره با پوشش اسلامی و سلام به سبک ژاپنی ها

گلاره ناظمی در بازی های المپیک جوانان در آرژانتین هم با پوشش اسلامی قضاوت های خود را یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر می گذارد.

در حالی که کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا خیلی مایل نیستند داوران ایرانی و سایر کشورهای مسلمان به خصوص در فوتبال با پوشش اسلامی بازی ها را سوت بزنند خوشبختانه تا به اینجای کار مشکلی برای گلاره ناظمی ایجاد نشده است.

پیش از این یکی از داوران خانم ایرانی مجبور شد به خاطر سخت گیری ها کنفدراسیون فوتبال آسیا با پوشش داوران عادی در بازیهای بین المللی حاضر شود و تنها یک مقنعه به سر داشت. البته فدراسیون فوتبال ایران تذاکرات لازم را به او داده است و گفته اگر می خواهد به عنوان نماینده ایران در بازی های آسیایی یا دیگر بازی های بین المللی سوت بزند باید پوشش اسلامی را رعایت کند. در غیر اینصورت از لیست های داوران الیت ایران خارج خواهد شد.

برای خیلی ها جای سوال است که گلاره ناظمی در بازی های دانشجویان جهان در آلماتی وقتی بازیهای آقایان را سوت می زد چطور مراسم ابتدای بازی را به جا آورد. او در این باره می گوید: به سبک ژاپنی ها به کاپیتان های دو تیم احترام کردم و مراسم ابتدای بازی را به جا آوردم.

01345050.jpg

ناظمی چه قدر شانس فینال دارد؟

از نگاه گلاره ناظمی عملکرد او در بازی های سپری شده چگونه بوده و آیا این شانس را دارد که به عنوان داور بازی فینال انتخاب شود؟

او در پاسخ به این دو سوال می گوید: خوشبختانه از عملکرد خود در این بازی ها راضی هستم. من در سه بازی به عنوان سر داور سوت زدم و در یک بازی به عنوان داور دوم. شاید اشتباهات کوچکی داشتم اما هیچ یک از آنها در نتیجه بازی تاثیر گذار نبوده و این طور می خواهم بگویم از داوری خودم راضی هستم. سطح کیفی بازی ها بسیار خوب است و طبیعتا داورانی هم که برای این تورنمنت انتخاب شده اند از بهترین ها قاره ها به شمار می روند. خوشحالم که به عنوان یکی از دو داور آسیایی در این تورنمنت به گونه ای قضاوت کردم که درخورشان نام فوتسال ایران باشد. بازی افتتاحیه را من سوت زدم. در ادامه هم به گونه ای قضاوت کردم که شانس سوت زدن در این دو بازی را داشته باشم. با این حال من تصمیم گیرنده نیستم و طبیعتا هر تصمیمی کمیته برگزاری بازی ها بگیرد مطیع خواهم بود. دیروز اسامی داوران دیدارهای ضربدری را مشخص کردند که خوشبختانه نام من در بین آنها نبود چرا که برای قضاوت یکی از این دو دیدار انتخاب می شدم احتمال در بازی رده بندی یا فینال نبودم. به شخصه خیلی امیدوارم که این اتفاق رخ دهد.

1 کاربر پسند دیده است

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری